Turnaj Nové Veselí 22.-24.8.2014 – STARŠÍ a MLADŠÍ ŽÁCI

20140823_18145610599470_630497547065868_2622884401350698551_n 10628155_630497367065886_5809748675573734909_n 10636199_630497773732512_8846713343653915926_n

20140823_181456Naše obě družstva – starší i mladší žáci – se zúčastnili již tradičního mezinárodního turnaje v Novém Veselí…

Úspěšné družstvo starších žáků stříbrné

Na turnaj jsme odjeli jen se 2 hráči na střídání a tím, že v průběhu turnaje ještě onemocněl Jakub Flajsar, jsme všechna klíčová utkání odehráli v oslabené sestavě… Všichni hráči ovšem zaslouží velikou pochvalu, protože se s nepříjemnou situací vypořádali velmi dobře a dosáhli velmi cenného úspěchu.

8 družstev bylo rozděleno do 2 skupin, kde první 2 družstva ze skupiny postupovali do semifinále…

Zápasy ve skupině:

TJ Sokol Centrum Haná – Legnice (Polsko) 23:23

V tomto utkání jsme byli lepším týmem, ale vzhledem k velkému množství technických chyb jsme nakonec v závěru o vítězství přišli.

TJ Sokol Centrum Haná – ŠKP Bratislava Bratislava B (Slovensko) 23:8

Proti rezervnímu týmu Bratislavy jsme neponechali nic náhodě a od začátku navyšovali náskok až na konečný rozdíl 15ti branek. Všichni hráči si s chutí zastříleli a tak jsme si zlepšili náladu po ztraceném vítězství s Legnicí.

TJ Sokol Centrum Haná – Nové Veselí 21:20

Vzhledem k ostatním výsledkům ve skupině jsme museli v tomto utkání bodovat, abychom postoupili do semifinále. Že to nebude nic lehkého, ukázal samotný průběh utkání.

Do utkání jsme vstoupili dobře a v polovině prvního poločasu jsme vedli až o 5 branek. Poté ale musel ze zdravotních důvodů odstoupit Jakub Flajsar a než se s tím naše družstvo vyrovnalo, tak na začátku 2. poločasu již soupeř vedl o 2 branky. Poté ovšem začala nejdůležitější část turnaje, kde hráči pochopili, že na hřišti již není Jakub a že musí sami tvořit a zakončovat. Nesmírnou bojovností jsme opět otočili skóre na naši stranu a také díky dvěma chyceným sedmičkám v závěru  Jakubem Grulichem  jsme nakonec o gól vyhráli a postoupili do semifinále z 1. místa.

Tohle vítězství je jedno z nejcennějších pro tento tým, protože dokázali zdolat velmi silného soupeře i přes Kubovy zdravotní potíže.

Semifinále:

TJ Sokol Centrum Haná – Telnice 24:11

V semifinále bylo od počátku jasné, které družstvo je lepší, a zaslouženě jsme zvítězili o 13 branek.

Finále:

TJ Sokol Centrum Haná – Karviná 19:23

Ve finále jsme nastoupili proti jednoznačně nejsilnějšímu družstvu. Karviná všechny soupeře porážela o více než 10 branek a v semifinále porazili domácí Nové Veselí 22:12.

Utkání jsme na rozdíl od semifinále nezačali příliš dobře. Poločas jsme prohráli o 7 branek. Druhý poločas se naši hráči vypjali ze všech posledních sil a proti lépe fyzicky disponovanému soupeři jsme postupně snižovali až na konečný výsledek 19:23. Vzhledem k absenci Jakuba Flajsara, zdravotním problémům dalších opor (Ondřej Karvay a Vojtěch Micka), považuji konečný výsledek za velmi povzbudivý.

Úspěšná sestava:

Grulich, Kozubský – Flajsar J. 14, Flajsar R. 18, Karvay O. 18, Micka 7, Nevrla 14, Pospíšil 13, Kolář 22, Havlík 3 a Ševčík 1.

 

 

Skvělý úspěch nově vytvořeného týmu mladších žáků

 

Náš nový tým mladších žáků tvořených převážně z loňských minižáků vedený několika „zkušenými“ hráči ročníku 2002 dosáhl hned v prvním přípravném turnaji cenného úspěchu, kdy v konkurenci kvalitních týmů na turnaji v Novém Veselí dosáhl na 3.místo a vybojoval nádherný pohár a medaile.

Turnaje se zúčastnilo 7 týmů a hrálo se spravedlivým systémem každý s každým, takže jsme mohli během tří dnů absolovovat 6 kvalitních zálasů. Do turnaje bylo nominováno 12 hráčů a 1 brankář a velmi pozitivní na celé akci bylo, že do soubojů zasáhli dostatečně všichni hráči a každý ukázal, že je velkým příslibem pro tým.

 

TJ Sokol Centrum Haná – Telnice 17:4

Hned v prvním utkání jsme narazili na nejslabší tým celého turnaje, což nám pomohlo vstoupit do turnaje suverénně a vítězně. Do utkání zasáhli rovnoměrně všichni hráči a dostatečně jsme si zastříleli a skutečně výborně jsme se rozehráli do dalších zápasů.

 

TJ Sokol Centrum Haná – Frýdek-Místek 12:10

Ve druhém utkání nás již čekal mnohem težší soupeř a výšková a váhová převaha vzbuzovala v našem týmu respekt. Nicméně v tomto utkání se již naplno ukázala naše nejsilnější zbraň na turnaji, a to pevná obrana a skvělý výkon brankáře. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a soupeři jsme v prvním poločas nedali žádnou šanci a vyhráli ho 6:1. Ve druhé půli jsme sice nebyli schopni udržet bezchybnou obranu, ale i tak jsme ve velmi vypjatém závěru dokázali udržet vítězství na naší straně.

 

TJ Sokol Centrum Haná – ŠKP Bratislava 6:14

V sobotu ráno nás čekali dva nejtěžší soupeři a zahájili jsme ranní program proti výbornému týmu ŠKP Bratislava. Naši kluci se evidentně vyspali velmi dobře a hned na úvod překvapili největšího favorita turnaje. Skvělá obrana a výborné zákroky brankáře společně s góly z rychlých protiútoků nám přinesly v 10.min překvapivé vedení  4:1. Tak vysoké tempo a bezchybná hra nám bohužel nevydrželo po celé utkání a už v poločase jsme prohrávali 4:5. Ve druhém poločase nás už soupeř přehrál a my jsme ztratili první zápas na turnaji. O veliké touze po vítězství a nasazení svědčily i první slzičky po utkání, ale i to ke sportu patří.

 

TJ Sokol Centrum Haná – Nové Veselí 6:17

V dalším utkání jsme čelili domácímu soupeři, který nás od začátku utkání výrazně přehrával a jeho hráči prokázali již zkušenosti nabité v mladších žácích z předchozích ročníků. V utkání jsme neměli šanci, ale stejně jako v utkání s ŠKP jsme prostřídali všechny hráče a každý si mohl porovnat, co nám ještě chybí, abychom mohli čelit nejlepším týmům.

 

TJ Sokol Centrum Haná – Karviná 6:2

Do utkání jsme nastupovali z pozice favorita vzhledem k předchozím výsledkům turnaje a chtěli jsme si i nadále udržet šanci na medaili. Přesto, že jsme již pozdě večer měli trochu problémy s pohybem v útoku a velmi těžce jsme se prosazovali proti postavené obraně, znovu se ukázalo, že obrana a brankář by měli být silnou stránkou naší hry. Fyzicky výrazně vyspělejšímu soupeři jsme dovolili vsítit pouze dvě branky, a tak nám tentokrát „tradičních sobotních“ 6 gólů stačilo na jasnou výhru. A tak jsme si po zápase i s hráči mohli hlasitě zakřičet, protože porazit Karvnou je skvělý skalp i v žákovské kategorii.

 

TJ Sokol Centrum Haná – Strakonice 11:8

V neděli brzy ráno nás čekal velmi silný soupeř, který stále živil šanci na nejvyšší příčky. Naštěstí chlapci znovu načerpali přes noc dostatek sil a hned od začátku utkání jsme byli jasně lepší. Obrana pracovala spolehlivě a hráči se vyhecovali k neuvěřitelné bojovnosti, což nám umožnilo zatlačit soupeře do defenzivy. Všichni hráči se vystřídali na palubovce a každý přispěl ke konečnému skvělému výsledku. A pak už jsme se mohli radovat z medailí…

 

Za celý turnaj bych chtěl celý tým pochválit a musím přiznat, že i my trenéři jsme byli velmi příjemně překvapeni, jak jsme to zvládli. Všichni hráči na hřišti nechali srdce a každý bojoval do poslední chvíle. Pochvalu zaslouží všichni, nicméně bych rád vyzdvihl výkon Patrika Lamplotu v bráně, který byl podle mého názoru nejlepším brankářem turnaje (individuelní ceny se nevyhlašovaly) a také výkon kapitána Honzu Ševčíka, který šel svou bojovností a svým výkonem příkladem všem méně zkušeným spoluhráčům.

Úspěšná sestava:

Lamplota – Ševčík 18, Havlík 17, Flajsar 10, Zlámal Martin 3, Zlámal Michal, Hanták, Šmíd 6, Chytil 2, Bábek 1, Rajtr 1, Duroň, Oščádal

2 komentáře u „Turnaj Nové Veselí 22.-24.8.2014 – STARŠÍ a MLADŠÍ ŽÁCI“

  1. Gratuluji oběma týmům a trenérům za skvělé výsledky. Výborný začátek sezóny 🙂

Komentáře nejsou povoleny.