Archiv rubriky: obecne

Napsali o nás

Mladí házenkáři svoji Zimní ligu otevřeli úspěšně

Úterý, Prosinec 23, 2014 – 11:45
Helena Baronová, Miloslav Havelka
Kostelec na Hané, Prostějov – Nedělním turnajem v Kostelci na Hané vstoupili mladí házenkáři z TJ Sokol Centrum Haná do třetího ročníku mezinárodní Zimní ligy. A rozhodně se v silné konkurenci svých vrstevníků neztratili!

Dva české, potažmo moravské, týmy a dva ze Slovenska. Takové je obsazení Zimní ligy házené pro kategorie mladších a straších žáků. „Soutěž se hraje třetím rokem. Každý oddíl pořádá svůj ‚domácí‘ turnaj, výsledky se sčítají,“ přibližuje starosta TJ Sokol Centrum Haná Prostějov Petr Kudláček. Nedělní turnaj v Kostelci letošní ročník otevíral, další turnaje se hrají ve zhruba měsíčních intervalech.

Soupeři našich mladých házenkářů byly týmy KP Brno, Strojár Malacky a Tatran Stupala. Právě Stupované byli v obou kategoriích pro Centrum Haná největšími soupeři. Zatímco mezi mladšími žáky kralovali naši házenkáři před Tatranem Stupala, v turnaji starších žáků se pořadí na prvních dvou místech obrátilo. „U mladších žáků je vítězství známkou viditelného výkonnostního růstu. Týmy, s kterými v létě prohrávali, nyní porazili a turnaj vyhráli. U starších žáků jsme věděli, že Stupava je opravdu silný soupeř, na které je potřeba dobře připravit. Starší žáci měli navíc sobotní zápas v Zubří a zápas se Stupavou se hrál až poslední, takže byla patrna únava. Jde však i o prověření týmu v zápasové zátěži, takže druhé místo rozhodně není zklamáním,“ zhodnotil pro Týdeník Petr Kudláček.

Centrum Haná vzniklo spojením žákovských družstev z Kostelce n/H a Prostějova v době, kdy pokles počtů hráčů v těchto kategoriích nedával příliš prostoru, aby mohly týmy působit na kvalitní úrovni, jak se od házenkářů na Prostějovsku vzhledem k historii tohoto sportu očekává. Jak ale P. Kudláček poznamenává, nejde o nějaký krátkodobý projekt pro překlenutí slabších ročníků. „Vychováváme mladé hráče pro Kostelec a Prostějov. Je však především na těchto oddílech samotných, zda budou mít zájem nám dál hráče svěřovat. V příštím roce už základnu rozšíříme i o kategorii mladších dorostenců a troufám si říct, že našim odchovancům bude každá jiná, než ligová soutěž ‚malá‘. Dokazuje to také postup starších žáků do celostátní ligy i vítězství v házenkářské přeboru České obce sokolské, za které při nedělním turnaji hráči dodatečně převzali pohár,“ naznačuje starosta TJ Centrum Haná Petr Kudláček, jak vidí další vývoj tohoto mládežnického střediska házené.