Archiv autora: František Grulich

HC ZLÍN A TJ SOKOL ŽĎÁR NAD SÁZAVOU VÍTĚZI HANÁ CUPU 2017

V sobotu 26.8.2017 pořádal náš klub třetí ročník turnaje mladšího a staršího dorostu HANÁ CUP. Bez zaváhání absolvovali turnaj starší dorostenci Zlína a mladší dorostenci Žďáru nad Sázavou. Po zásluze tak převzali z rukou náměstka hejtmana Olomouckého kraje pana Ladislava Hynka a starostu Centra Haná, pana Petra Kudláčka, poháry pro vítěze.

                                       STARŠÍ DOROST TJ SOKOL CENTRUM HANÁ

Naše nově se tvořící družstvo staršího dorostu sice skončilo poslední, ale předvedené výkony především proti Bohunicím (19:20) a Malackám/Stupavě (19:21), jsou před novou sezónou povzbudivé. Tým je složen převážně z hráčů ročníku narození 2000 / 2001 a jejich výkonnost, sehranost a herní jistota, pod zkušenými trenéry Milanem Varhalíkem a Leošem Havlíkem, bezpochyby porostou.

STARŠÍ DOROST:
1) HC ZLÍN
2) STAVMAT STROJÁR MALACKY/HC TATRAN STUPAVA
3) TJ TATRAN BOHUNICE
4) TJ SOKOL CENTRUM HANÁ

                              VÍTĚZ HANÁ CUPU 2017  – STARŠÍ DOROST HC ZLÍN

MLADŠÍ DOROST:
1) TJ SOKOL ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
2) HBC OLOMOUC 1966
3) HC ZLÍN
4) STAVMAT STROJÁR MALACKY/HC TATRAN STUPAVA

      VÍTĚZ HANÁ CUPU 2017  – MLADŠÍ DOROST TJ SOKOL ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

SESTAVA CENTRA HANÁ: 
Lamplota – Varhalík L., Havel, Pospíšil, Karvay, Nevrla, Kolář, Havlík F., Palička , trenéři Varhalík Milan a Havlík Leoš.

SOUSTŘEDĚNÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ

Nová sezóna se nezadržitelně blíží a všechna naše družstva již začala s letní přípravou.

Od soboty až do úterý probíhá v kosteleckém sportovním areálu kondiční a herní soustředění starších žáků Centra Haná. 
Starších žáků máme aktuálně 26 a téměř všichni se probíhajícího soustředění účastní. Hlavní trenér této kategorie David Jurečka si pro kluky připravil zajímavá a pestrá cvičení, včetně speciálního tréninku pro brankáře.

Jelikož je starších žáků dost a pro jejich další herní růst je důležité i zápasové zatížení a zkušenosti, přihlásilo vedení našeho klubu do Ligy Olomouckého kraje dvě družstva. V rámci další letní přípravy se jeden tým zúčastní příští víkend turnaje Rozhodni se sám v Novém Veselí. Druhý tým odehraje 26.8.2017 turnaj Házenkářské naděje v Horce nad Moravou.

MLADŠÍ DOROST VÍTĚZEM 2.LIGY SEVERNÍ MORAVY

TJ NOVÝ JIČÍN – CENTRUM HANÁ  28:35 (14:19)

V neděli 7.5.2017 odehráli dorostenci Centra Haná poslední soutěžní utkání a s celkovou bilancí 17 výher a jen jedné prohry jsou nejlepším týmem 2.ligy SM.

Kluci měli vývoj střetnutí v Novém Jičíně celých 60 minut pod kontrolou a potvrdili tak svoji suverenitu v soutěži.

Celému kolektivu mladšího dorostu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Centra Haná.

SESTAVA A BRANKY: Lamplota, Šudřich – Karvay 8, Pospíšil 7, Nevrla 7, Knápek 5,  Havlík 5, Hanták 2, Oščádal 1, Palička.

VYCHOVALI JSME MISTRY ČESKÉ REPUBLIKY !!!

Odchovanci našeho klubu, Jakub Flajsar, Radek Flajsar, Jakub Grulich, se stali se Sokolem Nové Veselí MISTRY ČESKÉ REPUBLIKY v kategorii mladšího dorostu.

Nejenže byli součástí nejlepšího týmu, ale všichni tři patřili k tahounům mužstva, které během sezóny nepoznalo hořkost porážky a zaslouženě usedlo na házenkářský dorostenecký trůn.

V posledním mistrovském zápase přijelo podpořit naše chlapce celé vedení klubu, v čele se starostou Petrem Kudláčkem. Hoši děkujem a jsme na vás náležitě pyšní !!!!

DŮLEŽITÝ KROK DOROSTU

TATRAN LITOVEL – CENTRUM HANÁ   24:30 (12:11)

V sobotu 22.4.2017 zajížděli v rámci 20.kola 2.ligy mladšího dorostu SM dorostenci Centra Haná na horkou půdu rivala z Litovle.
Díky zlepšenému a bojovnému výkonu celého týmu v druhém poločase si kluci připsali důležité dva body a v čele soutěže si stále udržují tříbodový náskok před druhým Zlínem.

Právě HC Zlín bude naším příštím soupeřem, kterého přivítáme na domácí palubovce v neděli 30.4.2017 od 12:30 hod. Jakýkoliv bodový zisk z tohoto střetnutí by znamenal jistotu celkového vítězství v druholigové soutěži.

Tímto si dovolujeme pozvat všechny naše příznivce do kostelecké sportovní haly, aby přišli podpořit naše borce k poslednímu krůčku.

Již v sobotu fanoušci Centra Haná přijeli kluky do Litovle povzbudit v hojném počtu a vytvořili jim v hanáckých Benátkách domácí prostředí. Moc děkujeme za přízeň a podporu.👍👍👍

SESTAVA A BRANKY: Grulich, Lamplota – Flajsar J. 9, Flajsar R. 5, Nevrla 4, Karvay 3, Hanták 3, Knápek 3, Havlík 3, Pospíšil, Palička.

17.KOLO 2.LIGY MLADŠÍHO DOROSTU SM

CENTRUM HANÁ – SOKOL OSTRAVA  39:26 (21:12)

Naši dorostenci na domácí palubovce v neděli 26.3.  přivítali tým z Ostravy. Po jednoznačné výhře a vítězství v Olomouci 42:33 (23:16), minulý víkend, si v čele soutěže stále udržují tříbodový náskok před druhým Zlínem.

Všichni jsme moc rádi, že se po komplikovaném zranění vrátil do sestavy Filda Havlik a pálí mu to jako dřív.

Příští zápas odehraje dorost až v neděli 9.4.2017. Opět v domácím prostředí kostelecké sportovní haly hostí družstvo Cementu Hranice.

SESTAVA A BRANKY: Lamplota, Grulich – Pospíšil 9, Flajsar 8, Karvay 7, Flajsar R. 5, Knápek 3, Havlík 3, Hanták 2, Nevrla 1, Palička1, Oščádal.

Starší žáci Centra Haná mládežnickým týmem Prostějova roku 2016

V pátek 18.3.2017 byly v prostějovském hotelu Tennis Club vyhlášeny výsledky 12.ročníku ankety Sportovec města Prostějova. V kategorii Mládežnický tým roku zvítězili naši starší žáci, kteří se od  května loňského roku pyšní titulem Mistr České republiky pro rok 2016.

Cenu   převzali  trenéři Radek Flajsar a Leoš Havlík (druhý  a třetí zprava)                                                                                                                  foto: Prostějovský Večerník

Mládežnický tým roku 2016
1. TJ Sokol Centrum Haná – starší žáci
2. TK Agrofert – mládež
3. Orientační běžci SK Prostějov – mládež

Po titulu Nejlepší juniorský kolektiv Olomoucké kraje se jedná o další prestižní ocenění mimořádného úspěchu, kterého družstvo starších žáků Centra Haná dosáhlo.

Na hráče a trenéry jsme náležitě pyšní, hrdí a moc gratulujeme.

                        Starší žáci TJ Sokol Centrum Haná – Mistr ČR 2015/16 v házené    

 

 

VÍTĚZNÁ JÍZDA MLADŠÍHO DOROSTU POKRAČUJE

SKH POLANKA NAD ODROU – CENTRUM HANÁ 25:40 (9:21)

V rámci 14. kola 2.ligy mladšího dorostu SM zajížděli naši svěřenci na půdu aktuálně pátého týmu soutěže. Od úvodu střetnutí měli Hanáci průběh zápasu pod kontrolou a ze severu si zaslouženě odvezli dva body. Jsou i nadále v tomto ročníku 100%.

SESTAVA A BRANKY: Lamplota, Grulich 1 – Flajsar R. 8, Hanták 7, Nevrla 6, Karvay 6, Flajsar J. 6, Pospíšil 3, Palička 2, Knápek 1.

Mladší dorost zahájil jaro vítězně

Centrum Haná – Házená Uničov 46:29 (18:14)

V prvním jarním utkání potvrdili naši dorostenci pozici lídra soutěže a po rozpačitém prvním poločase jednoznačně zvítězili. Navíc se všichni borci zapsali do střelecké listiny.

SESTAVA A BRANKY: Šudřich, Lamplota – Nevrla 9, Dobeš 9, Pospíšil 6, Kolář 6, Karvay 4, Hanták 4, Ševčík 4, Knápek 3, Palička 1.